the prices of the apple and the pear are both 6yuan per kilo
2个回答
as cheap as
not as good as
spend on
上面的spent是错的
相关问题
The prices of rice _____ from 2 yuan to 6 yuan per kilo duri
The tomato is 5 yuan per kilo.The strawberry is 10 yuan per
____ kilos are the pears?
Apples are 10 kilos;pears are 15 kilos and oranges are 20 ki
what is the price of the apples 还是what are the prices of the
【英语选择】-_____are the apples?_Ten yuan a kilo._____would you l
The price and the color are both all right for my
第十题是( )kilos are the pears
The price of the book ____ 2 yuan. [
初一英语the price of the pants__. A. is 30 yuan B.are 30 yuan答案是